Rower stacjonarny do 120 kg

Rower stacjonarny do 120 kg jest świetnym pomysłem na zadbanie o własną formę. Chodzi o bardzo proste w obsłudze urządzenie do ćwiczeń, które każdy może mieć w domu. Owszem, spotkamy je także na siłowni, jednak sami przyznacie, że ćwiczenia fizyczne w zaciszu własnego mieszkania są dużo przyjemniejsze. Nie mówiąc już o tym, że łatwiej wygospodarować na nie czas i się zmotywować. Jeśli właśnie planujecie taki zakup, to świetnie się składa, bo przygotowaliśmy poradnik, który Wam w tym pomoże.

Czego właściwie możecie się spodziewać po lekturze? Podpowiadamy, jaki rower stacjonarny do 120 kg jest najlepszy i co go charakteryzuje. Wskazujemy, jakie istnieją możliwości na rynku, prezentujemy też konkretne propozycje. Wszystko po to, by zakup był łatwiejszy. Zapraszamy!

Czym jest rower stacjonarny do 120 kg?

Na początek szybko przypomnimy, o jakim właściwie urządzeniu rozmawiamy. Rower stacjonarny do 120 kg to sprzęt, który pozwala nam na aktywność fizyczną w miejscu. Korzystanie z niego jest proste i bezpieczne. Przypomina jazdę na tradycyjnym rowerze, z tą różnicą, że robimy to we wnętrzu, z dala od kiepskich warunków pogodowych. Zamiast zwykłych kół, ma jedno koło zamachowe, które zapewnia odpowiedni opór. Oprócz tego, ma też kierownicę służącą do oparcia się, a nie kierowania, stabilny stelaż, pedały, którymi poruszamy, a także siedzenie. Wyróżnia go przede wszystkim maksymalne obciążenie na poziomie 120 kilogramów. Jak na domowe warunki, jest to całkiem spora wartość.

Rower stacjonarny do 120 kg
Rower stacjonarny do 120 kg / Opinie, ranking najlepszych i cena

Dlaczego warto kupić rower stacjonarny do 120 kg?

Wydaje się, że o takim zakupie nie trzeba nikogo przekonywać. Na wszelki wypadek przypomnijmy jednak, jakie ma zastosowania praktyczne. Ruch stoi u podstaw piramidy zdrowia, co oznacza, że jest jednym z najważniejszych jej elementów. Tymczasem w ciągu zajętego pracą dnia trudno znaleźć na niego czas. Coraz częściej prowadzimy siedzący tryb życia, co przyczynia się do otyłości i innych chorób cywilizacyjnych. Codzienna aktywność na rowerku treningowym może temu zapobiec.

Zobacz też: Rower magnetyczny do 150 kg

Dlaczego kupujemy rower stacjonarny do 120 kg? Najczęściej decydujemy się na niego, bo chcemy schudnąć. Podczas ćwiczeń pracuje niemal całe ciało, zarówno nogi, jak i tułów. Jest to więc świetny sposób na spalanie tkanki tłuszczowej. Zdarza się też, że chcemy poprawić figurę w takim sensie, że pragniemy zbudować tkankę mięśniową, do czego urządzenie także świetnie się nadaje. Pozwala utrzymać formę między sezonami, kiedy nie mamy okazji do treningów na zewnątrz. Wiele osób kupuje je także do rehabilitacji, albo po prostu po to, by zażyć potrzebnej, codziennej dawki ruchu. A czemu o tym wspominamy? Od naszych planów związanych z rowerkiem stacjonarnym do 120 kg zależy, jakie dokładnie urządzenie powinniśmy kupić.

Jaki rower stacjonarny do 120 kg wybrać i kupić?

Przejdźmy zatem do konkretów. Żeby wybrać najlepszy rower stacjonarny do 120 kg, powinniśmy wziąć pod uwagę kilka ważnych kwestii. Należą do nich przede wszystkim:

  • Rodzaj oporu,
  • Budowa,
  • Ustawienia,
  • Dodatkowe atuty.

Sprawdź także: Fotelik na rower dla dziecka do 30 kg

Rodzaj oporu w rowerze stacjonarnym do 120 kg

Jednym z najważniejszych parametrów, które pozwolą nam wybrać najlepszy rower stacjonarny do 120 kg, jest sposób, w jaki koło zamachowe generuje opór. Wyróżniamy rowery mechaniczne, magnetyczne i elektromagnetyczne. Różnią się liczbą i sposobem regulacji, a także głośnością i sposobem użytkowania.

Jaki rower stacjonarny do 120 kg
Jaki rower stacjonarny do 120 kg wybrać?

Rower stacjonarny do 120 kg z oporem mechanicznym to najprostsza konstrukcja, którą możemy kupić za niewielką kwotę. Dzięki temu też jest mniej awaryjna. Opór generowany jest tutaj poprzez tarcie na kole zamachowym. Z tego powodu mamy niewielki zakres regulacji, a jeśli już się pojawia – jest to regulacja skokowa, kilkustopniowa. Do tego taki rower jest też hałaśliwy. Jest to więc dobre rozwiązanie dla osób, które chcą oszczędzić, nie mają złośliwych sąsiadów i zamierzają prowadzić tylko bardzo podstawowe treningi.

Może Cię zainteresować: Rower spinningowy do 1000 zł

Rozwiązaniem, które oferuje nam o wiele większe możliwości, jest rower stacjonarny do 120 kg z oporem magnetycznym. Jak sama nazwa podpowiada, generuje go system odpowiednio umieszczonych magnesów. Możemy więc płynnie regulować opór, i to w całkiem dużym zakresie. Pewną wariacją na ten temat jest rower elektromagnetyczny, gdzie mechanizm jest sterowany przez mikrokomputer. Może on na przykład dynamicznie zmieniać ustawienia, stymulując prawdziwą trasę – przewyższenia i spadki. Pozwala też precyzyjnie monitorować swoje osiągnięcia. Takie rowery są stosunkowo ciche.

Budowa roweru stacjonarnego do 120 kg

Rowery stacjonarne do 120 kg możemy podzielić na dwie grupy pod względem budowy, a konkretnie – pozycji, jaką przyjmuje użytkownik. Na tej podstawie wyróżniamy rower:

  1. Pionowy – przyjmujemy na nim niemal stojącą pozycję, a siodełko podpiera tylko pośladki. Nogi są skierowane w dół, pedały znajdują się poniżej naszej pupy. Dzięki temu sam rower stacjonarny do 120 kg zajmuje mniej miejsca, a trening jest intensywniejszy.
  2. Poziomy – trzeba jednak wiedzieć, że takie ćwiczenia mogą doprowadzić do przeciążenia kręgosłupa. Jeśli mamy problem z tą częścią ciała, zmagamy się z otyłością lub szukamy rowerka do rehabilitacji, rozwiązaniem będzie pionowy rower stacjonarny do 120 kg. Siedzimy na nim stabilnie, z oparciem, wyciągając nogi przed siebie. Pedały znajdują się na tej samej wysokości, co siedzenie. Dzięki temu bardzo odciążamy kręgosłup.
  3. Spinningowy – to specjalistyczny rower stacjonarny do 120 kg do bardzo wyczerpujących treningów. Pozycja, którą na nim przyjmujemy, bardzo przypomina tę na rowerze szosowym. Jest on więc polecany zwłaszcza dla sportowców chcących utrzymać formę między treningami.

Zobacz również: Rower treningowy spinningowy

Jaki rower stacjonarny do 120 kg jest najlepszy? Regulacje i dodatki

Warto wiedzieć, że najlepszy rower stacjonarny do 120 kg pozwala regulować nie tylko opór. Powinien posiadać także łatwo regulowany rozmiar, by mogli z niego korzystać także inni domownicy. Ważna jest możliwość dostosowania go do wzrostu i wygodna pozycja. Siedzenie powinno być podnoszone, a odległość kierownicy od użytkownika – regulowana. Jeśli chodzi o inne funkcje roweru stacjonarnego do 120 kg, polecamy na przykład uchwyt na telefon, urządzenie monitorujące przebytą odległość i spalone kalorie czy możliwość złożenia roweru, by oszczędzić miejsce.

Najlepszy rower stacjonarny do 120 kg
Najlepszy rower stacjonarny do 120 kg

Gdzie kupić rower stacjonarny do 120 kg?

W jakich sklepach możemy znaleźć dobry rower stacjonarny do 120 kg? Polecamy odwiedzić zwłaszcza sklepy sportowe, gdzie doradzą nam specjaliści, a w przypadku rehabilitacji – także sklepy medyczne. Duży wybór znajdziemy też w sklepach internetowych. Popularni producenci to na przykład HMS, Gymtek, Hertz, Vox Sport, Zipro i inni.

Cena roweru stacjonarnego do 120 kg

Ile kosztuje rower stacjonarny do 120 kg? To zależy od konkretnego typu. Jako że najtańsze modele zaczynają się już od 200 zł, można uznać, że to całkiem tanie urządzenie do ćwiczeń. Nie możemy jednak zapominać, że najdroższe, profesjonalne modele to koszt nawet 10 tysięcy złotych!

Rower stacjonarny do 120 kg – opinie

Dlaczego tak wielu specjalistów i użytkowników go poleca? Przede wszystkim dlatego, że jest idealny dla amatorów – nie trzeba specjalistycznej wiedzy, by prowadzić skuteczne ćwiczenia i bardzo trudno doprowadzić do kontuzji. Pamiętajmy jednak, że w razie poważnej choroby układu ruchu lub sercowo-naczyniowego treningi warto skonsultować z lekarzem. A jakie są Wasze opinie o rowerach stacjonarnych do 120 kg? Zapraszamy do dyskusji w komentarzach.

Rower stacjonarny do 120 kg / Ranking najlepszych

Przygotowaliśmy także ranking najlepszych rowerów stacjonarnych do 120 kg. Co w nim znajdziecie? Zebraliśmy modele, które cieszą się dobrym stosunkiem jakości do ceny. Nie opieraliśmy się jednak wyłącznie na deklaracjach producentów, lecz przede wszystkim opiniach użytkowników.

Dodaj opinie na forum