Głośniki komputerowe 2.0

Głośniki komputerowe 2.0 to jedna z najtańszych i najbardziej podstawowych opcji, jeżeli chodzi o zakup sprzętu audio do swojego komputera. Nic więc dziwnego, że są one tak popularne. To wcale nie musi oznaczać, że przez ich zakup tracimy na jakości dźwięku – wręcz przeciwnie, dobrze dobrane pozwalają na uzyskanie znacznie lepszej fonii niż głośniki wbudowane w laptop, komputer czy monitor. A przecież dobre audio jest nam potrzebne podczas tak wielu czynności, które realizujemy na swoim domowym komputerze.

Zapraszamy więc do lektury poradnika, w którym podpowiadamy, jakie głośniki komputerowe 2.0 są najlepsze. Wskazujemy ciekawe rozwiązania i funkcje, na które warto zwrócić uwagę na etapie zakupu.

Głośniki komputerowe 2.0 Ranking
Jakie Głośniki komputerowe 2.0?
Ranking najlepszych >>>

Co wyróżnia głośniki komputerowe 2.0?

Zacznijmy od krótkiej charakterystyki sprzętu, jakim są głośniki komputerowe 2.0. Jest to rodzaj sprzętu audio, który możemy podłączyć do komputera, laptopa, a często także tabletu, smartfona i innych urządzeń służących do odtwarzania dźwięków. W przeciwieństwie do słuchawek, pozwalają na słuchanie tego samego dźwięku nawet przez duże grono osób i nie wytłumiają go.

Głośniki komputerowe 2.0
Głośniki komputerowe 2.0 / Ranking najlepszych, cena i opinie

Jednak najważniejszą cechą wyróżniającą głośniki komputerowe 2.0 jest skład takiego zestawu. Określa go właśnie liczba „2.0”. Oznacza ona, że do dyspozycji mamy dwa głośniki – prawy i lewy. Taki zestaw nie posiada subwoofera, czyli specjalnego głośnika do emisji niskich tonów, tak zwanych bassów – wtedy byłby to zestaw 2.1. Mimo to, pozwala uzyskać przestrzenny dźwięk i świetnie nadaje się do odtwarzania muzyki, filmów, audio z gier komputerowych. A co najważniejsze – nie zrujnuje naszego portfela.

Zobacz też: Głośniki komputerowe 5.1

Jakie głośniki komputerowe 2.0 wybrać i kupić?

Skoro wiemy już, czym się wyróżniają i do czego służą, możemy ustalić, jakie są najlepsze głośniki komputerowe 2.0. W tym celu warto wziąć pod uwagę swój budżet oraz oczekiwania, a także takie cechy urządzeń, jak:

  • Wielkość i moc,
  • Sposób podłączenia,
  • Zasilanie,
  • Pasmo przenoszenia,
  • Dodatkowe atuty.

Wielkość i moc głośników komputerowych 2.0

Przyjmuje się, że im większe głośniki komputerowe 2.0, tym lepiej. Nie jest tak do końca – przy zastosowaniu nowoczesnych technologii może się okazać, że nowe głośniki o niewielkich gabarytach radzą sobie lepiej niż przestarzały, ale duży model. Generalnie, jeśli zależy nam po prostu na dobrym dźwięku w normalnych, życiowych sytuacjach, wystarczą małe głośniki 2.0, które możemy ustawić na biurku obok monitora. Jeśli natomiast liczy się mocne brzmienie, na przykład przy urządzaniu domówek, lepiej wybrać kolumny ustawiane obok biurka. Nie bez znaczenia jest też moc, podawana w Watach – zasadniczo, im więcej, tym lepiej.

Sprawdź także: Głośniki komputerowe Bluetooth

Sposób podłączenia głośników komputerowych 2.0

Większość dobrych głośników komputerowych 2.0 podłączana jest do komputera za pomocą wejścia audio 3,5 mm. Rzadziej są to inne wtyczki, jednak wszystkie te sposoby oznaczają, że mamy do czynienia ze sprzętem przewodowym. Dodatkowo, takie głośniki komputerowe 2.0 połączone są między sobą, co pomaga uzyskać idealną synchronizację dźwięku. Może się jednak okazać, że rozwiązanie przewodowe nie sprawdzi się w naszej sytuacji.

Jakie głośniki komputerowe 2.0
Jakie głośniki komputerowe 2.0 są najlepsze?

Dlaczego? Powodów może być wiele. Nie chcemy dodatkowych kabli, które tylko wprowadzają chaos, a może podłączamy najlepsze głośniki komputerowe 2.0 do laptopa i obawiamy się, że będzie to uciążliwe, gdy będziemy chcieli go gdzieś przenieść. Zdarza się też, że nowoczesny laptop w ogóle nie posiada wejścia audio i musielibyśmy używać stacji dokującej. Czasami głośniki komputerowe 2.0 używane są do odtwarzania muzyki z wielu urządzeń, które często zmieniamy – wtedy też przepinanie kabla za każdym razem nie jest zbyt komfortowe.

Może Cię zainteresować: Głośniki komputerowe do 200 zł

Rozwiązaniem okazują się najlepsze głośniki komputerowe 2.0 bezprzewodowe. Zamiast przewodu, wykorzystują one transmisję Bluetooth lub, znacznie rzadziej, Wi-Fi Direct. Są bardzo uniwersalne, gdyż można je podłączyć do wszystkich urządzeń, wyposażonych w te sposoby łączności. Dobre głośniki komputerowe 2.0 często pozwalają na podłączenie komputera na dwa sposoby: zarówno przewodowo, jak i bezprzewodowo. Skoro możemy to zrobić, warto dać sobie tę furtkę tak w razie potrzeby.

Zasilanie głośników komputerowych 2.0

Generalnie z głośnikami komputerowymi 2.0 do sprzętu stacjonarnego sprawa jest prosta – wystarczą modele przewodowe. Jeśli jednak często używamy laptopa, jak i sprzętu audio poza domem czy gdziekolwiek, gdzie nie mamy dostępu do sieci elektrycznej, warto pomyśleć o głośnikach akumulatorowych. Trzeba pamiętać o ich regularnym ładowaniu, jednak bateria wystarcza nawet na kilka godzin. Podczas gdy wśród głośników zasilanych przewodowo znajdują się zarówno te wyposażone w Bluetooth, jak i podłączane kablem USB, z głośnikami komputerowymi 2.0 akumulatorowymi jest inaczej. Większość z nich wykorzystuje podłączenie bezprzewodowe do komputera czy innego sprzętu, co czyni je jeszcze bardziej mobilnymi.

Zobacz także: Głośniki bezprzewodowe do komputera

Głośniki komputerowe 2.0 a pasmo przenoszenia

Nie chcemy zanudzać Was fizyką – dość powiedzieć, że dźwięki, które do nas docierają, to fale o określonej częstotliwości. Ludzkie ucho wychwytuje dźwięki o częstotliwości od 20 do 20000 Hz i to właśnie pokrycie całego tego pola przez najlepsze głośniki komputerowe 2.0 gwarantuje nam głęboki i przyjemny w odbiorze dźwięk. Szersze pasmo przenoszenia, odczuwalne jako bassy, to niestety domena większych zestawów z subwooferem.

Najlepsze głośniki komputerowe 2.0
Najlepsze głośniki komputerowe 2.0

Jakie głośniki komputerowe 2.0 są najlepsze?

By wybrać najlepsze głośniki komputerowe 2.0, musimy zwrócić też uwagę na drobiazgi. Często to właśnie one decydują o tym, czy użytkowanie urządzenia będzie wygodne i przyniesie nam satysfakcję. Może to być na przykład wodoodporność, która zabezpiecza nasz sprzęt przed zniszczeniem, czy też pokrętła na obudowie – umożliwiają one zmianę głośności, balansu i innych parametrów dźwięku. Na co dzień ważna jest także stylistyka. Drewniana obudowa nie tylko dobrze wygląda, ale też zapewnia lepszą nośność dźwięku.

Gdzie kupić głośniki komputerowe 2.0?

Zakup dobrych głośników komputerowych 2.0 jest niezwykle łatwy. Znajdziemy je w całej gamie sklepów, od dyskontów, marketów wielobranżowych, ze sprzętem komputerowym i audio, aż po markety ze sprzętem elektronicznym. Producenci głośników komputerowych 2.0 to na przykład Pioneer, Edifier, Creative, Havit, Sven, Esperanza i inni.

Cena głośników komputerowych 2.0

Ile kosztują głośniki komputerowe 2.0? Cena tych urządzeń może być naprawdę różna, od tanich modeli za mniej niż 30 zł, aż po rozbudowane kolumny dla audiofilów, kosztujące nawet powyżej 1000 zł. Wiele zależy więc od naszego budżetu – na szczęście jest wiele opcji pomiędzy, z których możemy wybierać.

Głośniki komputerowe 2.0 – opinie

Nie bez powodu jest to najpopularniejszy zestaw, po jaki sięgamy do swoich domowych komputerów – sprawdzi się do większości zastosowań i jest bardzo uniwersalny. A dlaczego Wy decydujecie się na taki zakup? Czekamy na Wasze doświadczenia, rekomendacje i opinie o głośnikach komputerowych 2.0.

Głośniki komputerowe 2.0 / Ranking najlepszych

Przygotowaliśmy dla Was też ranking najlepszych głośników komputerowych 2.0. Wierzymy, że wśród naszych rekomendacji znajdziecie model idealny dla siebie, postawiliśmy bowiem na różnorodność i ciekawe propozycje na każdą kieszeń. Łączy je jedno – doskonały stosunek jakości do ceny.

1.
Sven MS-2050 Czarny
Głośniki komputerowe 2.0 SVEN
2.
JBL Quantum Duo Czarne
Głośniki komputerowe 2.0 JBL
3.
Edifier S1000MKII
Głośniki komputerowe 2.0 Edifier
4.
Edifier HECATE G1000 G1000 black
Głośniki komputerowe 2.0 Edifier
5.
Creative GigaWorks T40 II (51MF1615AA000)
Głośniki komputerowe 2.0 Creative
6.
Edifier R1700BT (42025)
Głośniki komputerowe 2.0 Edifier
7.
Logitech Z150 (980-000815)
Głośniki komputerowe 2.0 Logitech
8.
Edifier R1280T (SPK-EF-R1280T)
Głośniki komputerowe 2.0 Edifier
9.
Edifier Airpulse A80 brązowe
Głośniki komputerowe 2.0 Edifier
10.
Edifier R1600 (SPK-EF-R1600T)
Głośniki komputerowe 2.0 Edifier

1 opinia na forum “Głośniki komputerowe 2.0”

Dodaj opinie na forum